Jo vetëm Tirana, tre klubet shqiptare me merkaton e bllokuar nga FIFA

Jo vetëm Tirana, tre klubet shqiptare me merkaton e bllokuar nga FIFA

Foto ilustruese

Superliga shqiptare e futbollit është në javët e fundit të sezonit të rregullt, para se t'i drejtohet ndeshjeve të "Final 4" me katër ekipet e renditura në vendet e para që do disktojnë mes tyre titullin kampion.

Tej ndeshjeve në fushë, duele zhvillohen edhe në zyra. Tirana vuan një bllokim të merkatos për shkak të borxheve ndaj ish-lojtarëve, ndërsa probleme bardheblutë kanë edhe për çështjen e aksioneve të klubit.

Veç Tiranës, FIFA ka bllokuar merkaton edhe për dy klube të tjera në Shqipëri. Dinamo dhe Luftëtari vijojnë të jenë me merkato të bllokuar dhe kjo për shkak të borxheve me ish-drejtuesit apo lojtarët. Ndërkohë Vllaznia kohët e fundit ka zhbllokuar merkaton dhe është gati për lëvizjet hyrëse.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

1 milion dollarë, shitet peceta e përdorur nga Barcelona për të nënshkruar me Lionel Messin

1 milion dollarë, shitet peceta e përdorur nga Barcelona për të nënshkruar me Lionel Messin