Jordania mbyll hapësirën ajrore për shkak të sulmit iranian ndaj Izraelit

Jordania mbyll hapësirën ajrore për shkak të sulmit iranian ndaj Izraelit

1713039153_ikkikikikki.JPG

Jordania 

Autoriteti i Aviacionit Civil të Jordanisë ka vendosur të mbyllë përkohësisht hapësirën e tij ajrore si një masë "parandaluese" kundër kërcënimit të një sulmi të mundshëm iranian ndaj Izraelit, njoftuan mediat zyrtare.

“Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka vendosur të mbyllë përkohësisht dhe në mënyrë parandaluese hapësirën ajrore jordaneze për të gjithë avionët që mbërrijnë, nisen dhe kalojnë duke filluar nga ora 20:00 GMT” (22:00 me orën italiane) deklaroi ai agjencia zyrtare jordaneze e lajmeve Petra. Pezullimi do të zgjatet "për orët e ardhshme" dhe "do të përditësohet dhe rishikohet vazhdimisht ndërsa situata evoluon".


Lajmi kryesor:

Lufta/ Irani sulmon Izraelin me 200 dronë, shumica goditen në ajër! Franca dhe SHBA afrojnë avionët luftarakë


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FT: Serbia do t’i jap leje kompanisë Rio Tinto për hapjen e minierës së litiumit

FT: Serbia do t’i jap leje kompanisë Rio Tinto për hapjen e minierës së litiumit