Jorida Tabaku: Taksat e larta po rrisin çmimet e produkteve! Varfërimi i çdo familje shqiptare, vizioni ekonomik i Ramës

Jorida Tabaku: Taksat e larta po rrisin çmimet e produkteve! Varfërimi i çdo familje shqiptare, vizioni ekonomik i Ramës

Jorida Tabaku

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka akuzuar qeverinë se po varfëron shqiptarët përmes taksave të larta.

 Me një postim në Facebook, Tabaku shkruan se kostoja e produkteve në vend është rritur për shkak të taksave të larta, teksa konsumi ka rënë prej të ardhurave të ulëta. Sipas Tabakut mesazhi i Ramës është 'varfëro shqiptarët'.

"Rritet kostoja e produkteve prej taksave të larta, bie konsumi shqiptarëve prej të ardhurave të ulëta. Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit, mbyll bizneset përmes zhdukjes së konkurencës, përqëndro ekonominë përmes oligarkisë. Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj", shkruan Tabaku.

Prej rreth dy javësh, në vend çmimi i bukës pësoi një rritje me 10 deri në 20 lekë, për shkak të rritjes së çmimit të grurit, ndërsa  kreu i shoqatës së Bar-Restoranteve, Enri Jahja deklaroi dje në Report Tv se pritet të rritet me 20 lekë edhe çmimi i kafes.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit

Plumb 50 vjeçarit në Shijak, policia në ndekje të autorit