Ju 'mbyt' palestra? Ja disa mënyra të thjeshta si të stërviteni në natyrë

Doni të mbani veten në formë, por për ju është e vështirë të shkoni në palestër. Dhe për më tepër nuk doni të shpenzoni këste mujore për t'u stërvitur disa herë në javë.

Zgjidhja është fare e thjeshtë. Mund të stërviteni në natyrë kjo është më bukur dhe më pastër se sa të jeni të mbyllur brenda një ambienti me shumë persona.

Ju  nuk e kini idenë sa sa shumë ushtrime mund të bëni në natyrë. Veç ecje apo vrapit në ajër të pastër ju mund të shfrytëzoni gjithë hapësirën e mundshme për ushtrime aerobike. Shfrytëzoni të gjitha paisjet që gjenden në parqet e qytetit dhe trupi juaj do ju falenderojë.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Disa nga xhevahirët që 'pushtuan' foltoren e Berishës dhe 'do reformojnë' Partinë Demokratike