Juventus e bën rrugë, Allegri: Të sigurojmë pikët për mbijetesën

Juventus e bën rrugë, Allegri: Të sigurojmë pikët për mbijetesën

Massimilliano Allegri

Juventus humbi 0-2 me Monzën për javën e 20-të në Serie A. "Zonja" tanimë ndodhet në pozita jokomode, teksa mban vendin e 13-të në klasifikim. Pas ndeshjes trajneri Max Allegri ka kërkuar impenjim në fushë, në mënyrë që të tijtë të marrin pikë për të siguruar mbijetesën.

"Është normale që është një moment delikat, por pastaj duhet të marrim në konsideratë faktin që gjërat e jashtme nuk na përkasin ne. Vetëm një pikë në tre ndeshje, duhet të kemi një qasje ndryshe ndaj përballjeve. Kishim pak reagim, ndërsa pjesa e dytë ishte e bukur.

Nuk ka alibi dhe justifikime, duhet të jemi të përgjegjshëm, duhet të jemi të ndërgjegjshëm që skuadra ka 23 pikë në klasifikim, duhet të bëjmë pikë që na sigurojnë të paktën mbijetesën.

Ky është klasifikimi real, të mendojmë se kemi 38 pikë nuk na shërben. Ky është momenti më i veçantë, më shumë se i vështirë në karrierë. Duhet punuar për të bërë më mirë. Që nesër duhet të rikuperojmë energji për ndeshjen me Lacion. Na vjen keq për tifozët se stadiumi ishte plot", tha Allegri pas humbjes në Torino.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli