Juventus fiton në shtëpi dhe sheh nga Federata, Roma 'turpërohet' nga Sassuolo! Kumbulla e djallos (VIDEO)

Juventus fiton në shtëpi dhe sheh nga Federata, Roma 'turpërohet' nga Sassuolo! Kumbulla e djallos (VIDEO)

Kartoni i kuq për Kumbullën

Seria A zhvilloi ndeshjet e radhës për javën e 26-të. Të dielën që lamë pas, Roma humbi 3-4 në shtëpi nga Sassuolo, me mbrojtësin roman të Kombëtares, Marash Kumbullën që doli nga fusha me karton të kuq. Nga ana tjetër, Juventus fitoi 4-2 në Torino me Sampdorian e vendit të fundit. Dorianët ia dolën të shënonin dy gola për dy minuta, duke trembur bardhezinjtë. Në ndeshjet e tjera, Lecce humbi 0-2 në shtëpi me Torinon, Fiorentina fitoi 0-2 në transfertë me Cremonesen, teksa Verona dhe Monza u ndanë në bazazimin 1-1. Java e 26-të mbyllet sot me Milan - Salernitana në 20:45.

Në "Olimpico", Roma vendase humbi 3-4 me Sassuolon për javën e 26-të në Serie A. Miqtë kaluan në avantazh të dyfishtë me dopietën e Lauriente në minutat 13 dhe 18, para se Zalewski të shkurtonte për 1-2. Në të 45+4 ishte Berardi që shënoi për 1-3. Edhe pjesa e dytë foli për miqtë, që shënuan me Pinamontin, teksa Dybala dhe Uijnaldum dërguan topin në rrjetë te Roma. Te vendasit ndikoi dalja me karton të kuq e Kumbullës në minutën 45+3, teksa skuadra e Mourinhos luajti me një lojtar më pak për një pjesë. Roma me 47 pikë mbetet në vendin e pestë, ndërsa Sassuolo me 33 pikë ngjitet në vendin e 13-të.

Në "Allianz Stadium" në Torino, Juventus fitoi 4-2 me Sampdorian. Ndeshja e javës së 26-të nuk ishte e lehtë për "Zonjën" në Serie A, që pa të barazohej në dy minuta. Bremer dhe Rabiot shënuan në minutat 11 dhe 26 për Juven, para se Augello dhe Djuricic te miqtë të gjenin barazimin në minutat 31 dhe 32. Pjesa e dytë më pas ishte nën kontrollin e Juves, me Rabiot që në të 64 minutë shënoi golin e tretë dhe dopietën personale. Vlahovic në të 69 minutë humbi penallti, teksa në 90+4 Soule dërgoi shifrat në 4-2. Juventus me 38 pikë shkon në vendin e shtatë, duke shpresuar te Apeli kundër Federatës për t'i kthyer 15 pikët e hequra në Serie A. Sampdoria me 12 pikë mbetet në vendin e fundit në Serie A.

Rezultatet:

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:35
GOLAT/ 'Lumë golash' në Torino, Juventus 'likuidon' Sampdorian

Në "Allianz Stadium" në Torino, Juventus fitoi 4-2 me Sampdorian. Ndeshja e javës së 26-të nuk ishte e lehtë për "Zonjën" në Serie A, që pa të barazohej në dy minuta. Bremer dhe Rabiot shënuan në minutat 11 dhe 26 për Juven, para se Augello dhe Djuricic te miqtë të gjenin barazimin në minutat 31 dhe 32. Pjesa e dytë më pas ishte nën kontrollin e Juves, me Rabiot që në të 64 minutë shënoi golin e tretë dhe dopietën personale. Vlahovic në të 69 minutë humbi penallti, teksa në 90+4 Soule dërgoi shifrat në 4-2. Juventus me 38 pikë shkon në vendin e shtatë, duke shpresuar te Apeli kundër Federatës për t'i kthyer 15 pikët e hequra në Serie A. Sampdoria me 12 pikë mbetet në vendin e fundit në Serie A.

Ora 09:34
VIDEO/ Marash Kumbulla 'skuqet' në Serie A, Roma mposhtet nga Sassuolo mes 7 golash

Në "Olimpico", Roma vendase humbi 3-4 me Sassuolon për javën e 26-të në Serie A. Miqtë kaluan në avantazh të dyfishtë me dopietën e Lauriente në minutat 13 dhe 18, para se Zalewski të shkurtonte për 1-2. Në të 45+4 ishte Berardi që shënoi për 1-3. Edhe pjesa e dytë foli për miqtë, që shënuan me Pinamontin, teksa Dybala dhe Uijnaldum dërguan topin në rrjetë te Roma. Te vendasit ndikoi dalja me karton të kuq e Kumbullës në minutën 45+3, teksa skuadra e Mourinhos luajti me një lojtar më pak për një pjesë. Roma me 47 pikë mbetet në vendin e pestë, ndërsa Sassuolo me 33 pikë ngjitet në vendin e 13-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE