Juventus shkarkon Pirlon, zyrtarizimi i Allegri-t çështje orësh! Pritet të firmosë për 4 vite

Juventus shkarkon Pirlon, zyrtarizimi i Allegri-t çështje orësh! Pritet të firmosë për 4 vite

Andrea Pirlo është shkarkuar ditën e sotme nga posti i trajnerit te Juventus. Aventura e ish-futbollistit është mbyllur pas një sezoni që ‘zonja e vjetër’ e konsideron zhgënjyes, pasi për herë të parë pas 9 vitesh nuk arriti të fitonte kampionatin. Jo vetëm kaq por u eliminua shumë herët nga Champions League dhe rrezikoi tej mase që të mos kualifikohet sezonin e ardhshëm.

Vendin e Pirlos pritet ta marrë Allgeri, i cili sot pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri. Për të ky do të ishte një rikthim te Juventusi pas dy viteve pushim, ndërsa aventura e fundit në postin e një klubi ishte pikërisht te bardhezinjtë. Me Juventusin Allgeri pritet të firmosë një kontratë 4-vjeçare nga e cila do përfitojë mbi 7 milionë euro në sezon.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë