Juventus zyrtarizon rikthimin e Allgri-t, kontratë 5-vjeçare me afro 10 milionë euro në sezon

Juventus zyrtarizon rikthimin e Allgri-t, kontratë 5-vjeçare me afro 10 milionë euro në sezon

Massimiliano Allegri do jetë trajneri i ri i Juventusit për pesë vitet e ardhshme. Ish-tekniku është rikthyer në krye të bardhezinjve pasi më herët gjatë ditës së sotme u shkarkua Andrea Pirlo për sezonin e dobët. Juventus e mbylli vitin futbollistik vetëm me Kupën e Italisë, ndërsa me rikthimin e Allegrit pretendon t’i rikthehet edhe suksesve.

Për të drejtuar 36 herë kampionët e Italisë Allegri do të paguhet 9 milionë euro në sezon plus bonuse. Ndërkohë edhe Inter është shumë zyrtarizimit të trajnerit të ri pas largimit të Conte-s. Të gjithë mediat italiane shkruajnë se pasuesi do jenë Simone Inzaghi, ish-trajneri i Lazio-s, zyrtarizimi i të cilit pritet për çështje orësh.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

 Amosi komenton Luizin në dasmën e tij: Si Mbreti te Shreku, Olta dhe Tea braktisin dasmën

Amosi komenton Luizin në dasmën e tij: Si Mbreti te Shreku, Olta dhe Tea braktisin dasmën