Kërcënimi i rrallë për ish-të
dashurën “do të djeg me benzinë”

Kërcënimi i rrallë për ish-të<br />dashurën “do të djeg me benzinë”
TIRANE-Një lidhje jashtë martesore, i ka shkaktuar probleme serioze një gruaje, nëne e dy fëmijeve. E dëmtuara pas divorcit me bashkëshortin, ka nisur një histori dashurie me shtetasin F. Zepishta, por pas një kohë, lidhjes me këtë të fundit i ka dhënë fund.
 
Por ndarjen se ka pranuar Zepishta, i cili ka filluar ta përndjekë, gruan me dy fëmijë dhe ti dërgojë mesazhe paniku, duke i bërë presion psikologjik, që ajo të vendoste të kthehej me të.E ndodhur nën trysninë e përndjekjes së vazhdueshme dhe kërcënimeve, nëna e dy fëmijëve ka kallëzuar në polici shtetasin F.Zepishta.
 
Sipas saj,ish-i dashuri e ka ndaluar në rrugë dhe i ka thnë të dëmtuarës “..do të djeg me benzinë, kam dash me ardh tek shtëpia për të të vrarë, por më ka ardhur keq për gocat që do shikonin gjak, do të shkatërroj familjarisht etj…”.
 
Menjëherë pas denoncimit të saj, policia ka bërë arrestimin e shtetasit F.Zepishta, duke e çuar para gjykatës. Kjo e fundit e ka dënuar Zepishtën me 1 vit heqje lirie.


dy.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Gara presidenciale në Turqi/ Probleme për kundërshtarin e Erdogan, pozon me këpucë mbi qilimin e lutjes (FOTO)

Gara presidenciale në Turqi/ Probleme për kundërshtarin e Erdogan, pozon me këpucë mbi qilimin e lutjes (FOTO)