Ka marrëveshje mes palëve, Partizani gjen zëvendësuesin e Xhuliano Skukës

Ka marrëveshje mes palëve, Partizani gjen zëvendësuesin e Xhuliano Skukës

Christian Mba

Christian Mba është pranë kalimit te Partizani në Superligë. Drejtuesit e kuq kanë gjetur marrëveshjen me Trepçën '89 (Kosovë), teksa 23-vjeçari do jetë zëvendësuesi i Xhuliano Skukës të larguar te Metz.

Nigeriani këtë sezon ka luajtur në 18 ndeshje, duke shënuar 10 gola dhe dhënë 5 asiste. Palët janë në negociata për çmimin e kartonit, me Partizanin që do shpenzojë jo vetëm në sulm, pasi edhe mbrojtësi Bitri është zyrtarisht i larguar për në Çeki.

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se Trepça '89 është bindur me shumën e duhur, duke hequr dorë nga një prej sulmuesve që spikati këtë sezon në elitën dardane.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)