‘Ka qenë në prag fejese’, fqinji i 50-vjeçarit që u vra në Durrës: S’kemi dëgjuar të shtëna! S’ma merr mendja se ka vepruar vetëm

 

Fqinji i Pëllumb Metës, 50-vjeçari që u gjet i varrosur në oborrin e banesës dhe dyshohet se u vra nga e bija, ka deklaruar se nuk ka dëgjuar asnjë të shtënë me armë zjarri.

Sipas tij ai ka qenë një njeri i urtë, ndërsa pohoi se vajza mund të ketë qenë në prag fejese në zonën e Ishmit. Fqinji tha se ishin familje fanatike. Fqinji hodhi dyshime se në vrasje mund të jetë përfshirë gjithë familja.

‘As zhurmën as ngatërresa familjare. Ka qenë i dashur. Nuk kemi dëgjuar asnjë të shtënë. Absolutisht asgjë. Mbas 3 ditësh. Ka qenë familjar i rregullt. Më e urtë në botë nëna nuk e bënte.

Më duket e paska pas një prag fejese në Ishëm me shkuesi. Ka ndërhyrë familja. Zona e këtyre e kanë traditën si katunar që janë me shkuesi me gjona kështu, jo që ta lejnë të lirë vajzën ta gjejë burrin vetëm. S’ma merr mendja se ka vepruar vetëm. Nuk është gjigande. Janë përfshirë. Se të hapet gropa 1m e gjysmë. Vllai është i habitur edhe vet. 60 m larg janë.

Se di nuk kam kontakte nuk kam pasur afrimitet. Me burrin po pija kafe çdo ditë. Nuk e di kur u zhduk. Janë familje fanatikësh. Nuk kemi shkuar. I bri ka bërë denoncim. Më tha me ka humbur baba i thash ‘shko pra denonco’.

Dyshimet janë tek familja, te tre fëmijët dhe te nëna. Të vrasësh burrin dhe mos ta dinë, është brenda familjes. Ka pas prona rehat ka qenë, jo i varfër. Nuk bëhet kjo gjë. Tokat i ka të babës.’- tha fqinji.


Lajmi kryesor:

Tronditëse në Durrës/ Tre fëmijët vrasin dhe groposin të atin, arrestohen! 2 vëllezërit mbrojtën të motrën, donte ta fejonte pa dëshirë! Në hetim gruaja


M.Q./S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reshjet e shiut shkaktojnë rrëshqitjen e gurëve dhe dherave! Problematike akset Berat-Poliçan dhe Poliçan -Skrapar

Reshjet e shiut shkaktojnë rrëshqitjen e gurëve dhe dherave! Problematike akset Berat-Poliçan dhe Poliçan -Skrapar