Pse, paska teatër në Shqipëri? Aktori habit me përgjigjen e tij

Teatri ka qenë sërish në vëmendje mëngjesin e sotëm në emisionin “Rreze Dielli”, këtë herë jo për ekzistencën e godinës, po për praninë e aktorëve në skenën e tij. I ftuar për të folur për filmin e fundit “Internimi” i cili sapo ka dhënë premierën , aktori Klod Hoxha është pyetur edhe për mungesën e tij në teatër. Kësaj pyetje aktori i është përgjigjur po me pyetje, por në këtë rast me ironi e shumë shkurt.

“Pse ka këto vitet e fundit teatër?” tha Hoxha në “Rreze Dielli” duke lënë të nënkuptuar pakënaqësitë e tij në lidhje me përfaqësinë teatrore në vend.

Aktori Klod Hoxha dhe regjisori Kast Hasa në studion e "Rreze Dielli"

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë