Kadaif me arra në filxhan nga zonja Albana

Kadaif me arra dhe stika

Përbërësit:

  • 700 gr kadaif
  • 300 gr gjalpë
  • 300 gr arra
  • 200 gr stika

Sherbeti:

  • 3 gota sheqer
  • 2 e 1/2 gota ujë
  • Lëng limoni

Përgatitja:

Marrim kadaifin e hapim dhe e spërkasim me gjalpë. Në një filxhan shtojmë një pjesë kadaif, në mes vendosim arra dhe sërish kadaif. E ngjeshim kadaifin dhe e rrotullojmë rreth filxhanit (pjesa e brendshme). I vendosim topthat e kadaifit në një tavë dhe në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius. Përgatisim ndërkohë sherbetin dhe pasi kadaifi të jetë pjekur e spërkasim me stika dhe e sherbetosim.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'

Mbyllet aventura e Poçetinos te Chelsea si trajner, pritet zyrtarizimi i 'divorcit'