Kakavijë, 45 vjeçarit i gjejnë çantën plot me euro, dollarë, e franga! Sekuestrohen 50 mijë euro

Kakavijë, 45 vjeçarit i gjejnë çantën plot me euro, dollarë, e franga! Sekuestrohen 50 mijë euro

Një çantë plot me para, vlera totale gati në 50 mijë euro u sekuestrua në pikën doganore të Kakavijës

Në dalje të vendit, u kalua për kontroll në vijë të dytë, shtetasi E. K., të cilit iu gjetën në çantë, 47 150 euro, 800 dollarë amerikan, 90 paund, 50 dollarë kanadez dhe 210 franga zvicerane, të padeklaruara konform ligjit në fuqi.

Në vijim të veprimeve procedurale për këtë rast, specialistët për Hetimin e Krimeve të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Gjirokastër referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. K., 45 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, informoi sot polici

Paratë e sekuestruara

S.G/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Maks: 02/06/2024 12:04

  Po mir mor dhe leket e veta ja sekuestroni njerezve Numroni dhe te hollat tani

  Përgjigju
  • Une: 02/06/2024 21:36

   Pse si kalon me bank dhe Ben numra me shuma te tilla

 • Sondazhi i ditës:

  'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: I treti në bronx

Mero Baze: I treti në bronx