Kalaja e Rozafës ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit ukrainas, Shkodra solidare me viktimat e luftës

Kalaja e Rozafës ‘vishet’ me ngjyrat e flamurit ukrainas, Shkodra solidare me viktimat e luftës

Kalaja e Rozafës

Kalaja e Rozafës “vishet” me ngjyrat e flamurit ukrainas. Shkodra në këtë mënyrë i është bashkuar dhimbjeve të ukrainasve që ditët e fundit po përballen me sulmet e Rusisë.

“Sot më shumë se kurrë vlen misioni i kulturës dhe trashëgimisë historike për të përçuar tolerancën si një nga vlerat më të mira europiane.

Ngjyrat e flamurit të Ukrainës shkëlqejnë këtë mbrëmje në Kalanë e Shkodrës ???????? në solidaritet dhe mbështetje të plotë me Ukrainën dhe popullin e saj.”, shkruan Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore Shkodër.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Stano: Nëse shtetet e BE-së e shohin të arsyeshme, do të ketë masa edhe ndaj Serbisë

Vrasja e policit në veri të Kosovës, Stano: Nëse shtetet e BE-së e shohin të arsyeshme, do të ketë masa edhe ndaj Serbisë