Kallashnikov dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 50-vjeçari në Berat! I dënuar më parë për armëmbajtje pa leje

Kallashnikov dhe municion luftarak në banesë, arrestohet 50-vjeçari në Berat! I dënuar më parë për armëmbajtje pa leje

Kallashnikovi i sekuestruar

Një 50-vjeçar, i dënuar më parë për armëmbajtje pa leje është vënë në pranga nga Policia Dimal, e cila gjatë një kontrolli të ushtruar në shtëpinë e të arrestuarit ka gjetur një kallashnikov dhe municion luftarak.

Mësohet se 50-vjeçari, i kishte fshehur fishekët bashkë me armën pa leje në ambientet e shtëpisë së tij në fshatin Potoduar, Dimal.

Për pasojë, policia ka vënë në pranga 50-vjeçarin me iniciale V. Sh., ndërsa arma dhe fishekët u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Berat, për veprime të mëtejshme.

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

‘Tempulli’/ Lëvizte me çantë të mbushur me kanabis, arrestohet 22-vjeçari në Lezhë

‘Tempulli’/ Lëvizte me çantë të mbushur me kanabis, arrestohet 22-vjeçari në Lezhë