Kalon Vettingun gjyqtarja Esmeralda Çeka, KPK e rikonfirmon në detyrë

Kalon Vettingun gjyqtarja Esmeralda Çeka, KPK e rikonfirmon në detyrë

Kryetarja e Gjykatës së rrethit Gjyqësor Lushnje, Esmeralda Çeka është rikonfirmuar në detyrë. Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka vendosur se Esmeralda Çeka kalon me sukses testin e vettingut.

Çeka rezultoi e pastër në tre kriteret, atë të vlerësimit të pasurisë, kontrollit të figurës dhe vlerësimit profesional.

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë