'Kam qenë vartësi juaj', batuta e Gjiknurit: Ça të shtyu të kandidosh, jo kush të shtyu (VIDEO)

Batutat nuk kanë munguar edhe me prezantimin e Arben Xhikut, i cili ka qenë vartës i Damian Gjiknurit.  Arben Xhiku, kandidat për komisioner dhe rregullator ia ka thënë në sy Gjiknurit se kanë qenë brenda një administrate dhe madje ky i fundit ka qenë vartës i tij. Gjiknuri e ka pritur mirë këtë fakt duke i thënë se jeta prandaj është e bukur, që hap mundësi të reja.  

Pjesë nga biseda

Arben Xhiku: Ka dhe brenda administratës. Kam qenë vartësi juaj.

Damian Gjiknuri: Vartësi im. Unë të njoh herët. Kam konsideratë për ty. Jeta kështu është, edhe ne kemi lëviz nga pozicioni. Prandaj është e bukur jeta. Të krijojë mundësi dhe horizonte të reja.

Arben Xhiku: S’është vëndi për këtë lloj debati z/Gjiknuri. Të falënderoj.

Damian Gjiknuri: E njoh që në ’94. Nuk është avantazh të kesh lindur parakohe. Na bëj një prezantim për veten. Ta njohin njerëzit. Ça të shtyu të kandidosh, jo kush të shtyu.

Arens Çela: Jam Arens Çela. Ka studiuar në Itali, universitetin e Bolonjës. Kam pasur një eksperiencë 3-vjeçare si asistent pedagog në Itali. Më pas erdha në Shqipëri. Tani punoj si këshilltar në grupin parlamentar të PS. Duke shpresuar për të sjellë frymën e re perëndimor, për reformën e re që po bëhet me KQZ. Shpresoj të sjellim diçka të re. S’kam konflikt interesi. Nuk jam anëtar partie.

Damian Gjiknuri: Keni ndonjë pyetje, Myslim ke ndonjë pyetje? Mirë Arens. Natën e mirë. S’duroi gjatë. Nuk duroi gjatë. Tani s’i keni marrë masat. S’ka menduar njeri për ne.


Lajmi kryesor:

Komisioni i Posaçëm për KQZ dëgjesë me kandidatët, ish-ministrja teknike e Bashës bën bashkë PS-PD, Gjiknuri batuta me ish vartësin e tij: Ça të shtyu të kandidosh, jo kush të shtyu


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Liroi të fortët nga burgu, SPAK kërkon 3 vite e 6 muaj burg për gjyqtaren Enkelejda Hoxha