Kampet çnjerëzorë ku izolohen të infektuarit në Kinë ‘ngrijnë’ botën! Strategjia ‘zero COVID’ e qeverisë dhe realiteti i kalbur komunist (VIDEO)

KINË-Një tualet, një krevat dhe një tavolinë, është gjithçka që shohin në “qelinë” tyre fëmijët, gratë shtatzëne dhe të moshuarit me COVID-19 në Kinë.

Pamjet e publikuara ditët e fundit nga “qelitë” me kushtet çnjerëzore në të cilat izolohen të infektuar me koronavirusi në Kinë, kanë lënë të gjithë botën të “ngrirë” përballë realitetit komunist kinez.

Kampi ku grumbullohen të infektuarit, është pjesë e strategjisë së Kinës për “zeroCOVID”, ku sipas ekspertëve me shfaqjen e variantit omicron një gjë e tillë është e pamundur.

Sipas dëshmive të qytetarëve që e kanë provuar kampin, çdo njeri i cili rezulton pozitiv me COVID-19 është i detyruar të qëndrojnë në izolim për 15 ditë në ato kushte.

“Askush nuk ka ardhur të na shoh! Çfarë kushtesh janë këto”, ka thënë njeri prej personave që e ka përjetuar karantinën”.

Kujtojmë se origjina e COVID-19 mendohet të ketë qenë në Kinë, në një qytet të vogël të saj që quhet Wuhan.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Kinë janë raportuar 4,636, një shifër e cila mendohet të jetë fiktive, pasi qeveria ka bërë çdo përpjekje për të fshehur numrin real të infektimeve dhe viktimave nga virusi.

 

J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zenun Tyta: 12/01/2022 13:39

  Po ne ktu nuk shohim asgjë ça mut prapagande është. Spo shofim asgje një tualet bosh e një konten bosh. E po shofim dhe një njeri i veshur me mask e kostum mbrojtje. Po kto mund ti veshi kushdo e të bëj vidjo. Çjan more kto teatro të flliqura.

  Përgjigju
  • Djali: 12/01/2022 16:40

   Qeke tyt si ke mbiemrin ????

 • Tito: 12/01/2022 12:58

  Sa per te qeshur. Krahasojeni pak me familjet shqipetare ne kushte varferie. Keto pamje do te ishin "parajse per ta".

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Presidenti Ilir Meta dekoron piktorin Avni Delvina, i akordon titullin e lartë 'Mjeshtër i Madh'