POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kampion fair play/ Penalltia e paqenë, 13-vjeçari e gabon kastile (Video)

Momenti i penalltise se gabuar qellimisht nga lojtari

Nicolò, një djalosh italian i vitlindjes 2005, një sulmues që mban fanellën me numrin 10, ka shënuar golin më të bukur të shtunën, në respekt të fair play-t.

Gjatë ndeshjes mes skuadrës së tij La Pelota Fc Aprilia dhe ekipit Connect, arbitri dha një penallti të dyshimtë.  

Por Nicolò nuk pati të njëjtin dyshim, ai e gaboi qëllimisht penalltinë dhe rrëmbeu duartrokitjet e publikut.

Komento