'Kampionat i luftuar, të bëjmë mirë në Evropë', Armand Duka: Kombëtarja të marrë 6 pikë

'Kampionat i luftuar, të bëjmë mirë në Evropë', Armand Duka: Kombëtarja të marrë 6 pikë

Armand Duka, kreu i FSHF-së

Armand Duka, kreu i FSHF-së i dorëzoi titullin kampion Partizanit për këtë sezon në Superligë. Pas ndeshjes, për Oversport, Duka tha se ky ka qenë një sezon i luftuar. Sa i takon Kombëtares, kreu i FSHF-së u shpreh se kuqezinjtë duhet të marrin gjashtë pikë kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe në qershor (datat 17 dhe 20).

"Kampionati ka qenë shumë i luftuar nga dita e parë deri te e fundit. Deri pak minuta më parë nuk dihej se kush do të ishte kampion, apo kush skuadër do të binde nga kategoria. Dikush është i mërzitur, dikush feston, por të gjithë duhet të jenë të kënaqur për kontributin e dhënë këtë sezon.

Falënderoj tifozët dhe ju si media, që keni pasqyruar të gjitha ndeshjet e kampionatit. Shpresoj që klubet të bëjnë një paraqitje dinjitoze në Kupat e europës. Pritshmëritë për ndeshjet e radhës së kombëtares? Kombëtarja e ka për detyrë të marrë 6 pikë në dy ndeshjet e radhës, nuk duhet të kemi mendjemadhësi, por duhet që të vlerësojmë në maksimum kundërshtarët e radhës", tha Duka.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)