Kampionati i 14-të Ballkanik i
Atletikës do të zhvillohet në Turqi

Kampionati i 14-të Ballkanik i<br />Atletikës do të zhvillohet në Turqi
Federata e Atletikës së Turqisë ka bërë të ditur se kampionati i 14-të Ballkanik i Atletikës do të zhvillohet në Turqi.

Sipas lajmit në faqen e internetit të Federatës së Atletikës së Turqisë në kampionatin i cili do të zhvillohet në Ajvallëk të Ajdënit më 18 prill, krahas Turqisë do të garojnë edhe sportistë nga 5 vende të Ballkanit.

Në kampionatin ku do të ketë pjesëmarrje nga Rumania, Serbia, Greqia, Bullgaria dhe Bosnja Hercegovina të rriturit meshkuj dhe femra do të garojnë në garën 20 kilometra, të rinjtë 10 kilometra, dhe yjet në 10 dhe 5 kilometra./AA/

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Sot festa e Sulltan Nevruzit, dita e shpresës dhe e ringjalljes për besimtarët bektashinj

Sot festa e Sulltan Nevruzit, dita e shpresës dhe e ringjalljes për besimtarët bektashinj