VIDEO/ Kampionët e Seria A turpërohen në Milano, Sassuolo i shënon 5 gola ‘djallit’ të Piolit! Rrezikohet Champions-i

Kampionët e Seria A, Milan, janë turpëruar në San Siro në javën e 20 të Seria A, pasi janë mposhtur 2-5 nga Sassuolo.

Në Milano pritej që skuadra e Piolit të ndryshonte fytyrë nga ndeshjet e fundit, por krejt e kundërta ka ndodhur. Defrel dhe Fratesi, në harkun kohor të 3 minutave, shënuan dy herë duke shtangur të pranishmit. Giroud u përpoq të zgjonte skuadrën duke ngushtuar diferencat, por brenda pjesës së parë Berardi realizoi të tretin për Sassuolo-n.

Në pjesën e dytë Lauriente dhe më pas Henrique i dërguan shifrat në 1-5 para se Origi të vuloste shifrat përfundimtare. Me këtë humbje Milan zbret të paktën në vendin e katërt, por rrezikon të dalë edhe jashtë zonës Champions.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet