Kanabis brenda dhe jashtë banesës! Arrestohet 50-vjeçari në Mat! Iu gjetën 5 kg lëndë narkotike dhe disa të tjera të kultivuara rreth shtëpisë

MAT- Një 50-vjeçar në Mat i identifikuar si Ilir Likola ka rënë në pranga pasi iu gjetën në banesë një sasi kanabis prej 3 kilogramësh.

Lënda narkotike e gjetur në shtëpinë e të arrestuarit ishte në proces tharjeje, ndërsa përreth banesës kishte dhe bimë të tjera narkotike të kultivuara, të cilat u asgjësuan nëpërmjet djegies.

50-vjeçari akuzohet për veprat penale "Prodhim e shitje e lëndëve narkotike", "Kultivim i bimëve narkotike", ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë.

S.C/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Përplasje mes grupeve kriminale, zbardhet atentati i dështuar 6 muaj më parë në Lushnjë, në kërkim autori

Përplasje mes grupeve kriminale, zbardhet atentati i dështuar 6 muaj më parë në Lushnjë, në kërkim autori