Kanabis në Skrapar/ Biseda me dy policëve, si koordinoheshin për të fshehur ç'ndodhte me drogën në terren

Kanabis në Skrapar/ Biseda me dy policëve, si koordinoheshin për të fshehur ç'ndodhte me drogën në terren

1610185439_SKARAPAR1.jpg

Përfshirja e punonjësve të policisë është shumë e qartë në çdo faqe të dosjes hetimore për trafikuan e kanabisit në Skrapar.

Më poshtë gjeni bisedën nga ana e punonjësve të policisë Klement Zeqo dhe Neritan Naska, pasi së bashki me Kreshnik Zaimin kishin kryer kontrolle territori, për evidentimin e parcelave të mbjella me canabis sativa ne muajin qershor 2020.

A-Klement Zeqo.

B - Neritan Naska

A-urdhero shef, B-si e kalove? A-mire ca bere? B-ore, lagjen Lekli ne kemi? Ka? A-po B-ku është? A-Ne Çorogjafe, B-Ne Çorogjafe? A-po, B-kemi, e kemi lene ne ate Çorogjafen? A Po kemi bere ne Çorogjafe shume pjese, edhe aty kemi kaluar, B-e kemi bere kete lagjen? Po ka mendje, A-nuk te degjoj, B-merak, meraqe kshu, A-alo, B-mire hajt se flasim?

Gjatë transkriptimit të përgjimit të datës 03.09.2020, rezulton biseda me përmbajtje si më poshtë:

A- Neritan Naska

B- Klement Zeqo

B-Urdhero Shefo? A-Ku e keni planin sot, B-Ne Terpan, A-Me mori Ermali,dhe me tha se ku i ke sot, une i thash qe sot janë ne Terpan, .B-Po mire po dalim vete ne sot andej dhe po kontrollojmë gjithë territorin e Terpanit, A-Ok shikoje vete keto gjera.

A- Neritan Naska

B - Klement Zeqo

B- Kur te mer shefi jot, ti thuaj qe ne jemi duke kontrolluar grupet e kontrollit i kam ne teren. A Mire mire se i thash se i kam forcat ne teren duke kontrolluarne Terpan, se me tha dhe Fatmiri.B-Po merre vete Fatmirin, dhe thuaj se i kam cuar forcat ne teren duke kontrolluar.

A-He ore. B-Ne te djathte te dronit A-Mire , mire

B-Gjetem nja 11-13 gropa, bosh ska gje.

A Mire, mire ne anën e lumit gjetëm 40 cope, afër lumit.

B-Po mire A-Prit se po me merre Fatmiri.


Lajmi kryesor:

Ekskluzive/ Skrapari i 'mbuluar' nga droga, Report Tv zbardh dosjen: Të gjitha përgjimet, bisedat e policëve me trafikantët, që u vidhnin kanabisin njëri-tjetrit


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Kujdes, periudhë grindje! Sukses në punë për shenjat…/Horoskopi javor 15-21 korrik nga Jorgo Pulla

Kujdes, periudhë grindje! Sukses në punë për shenjat…/Horoskopi javor 15-21 korrik nga Jorgo Pulla