Kanadaja në ndihmë të Ukrainës, do të dërgojë tetë tanke

Kanadaja në ndihmë të Ukrainës, do të dërgojë tetë tanke

Foto nga ushtria ukrainase

Kanadaja do të dërgojë tetë  tanke për të mbështetur Ukrainën. Ka një urgjencë në këtë moment që ne të gjithë e perceptojmë. Lajmi u bë i ditur nga Sekretari amerikan i Mbrojtjes Lloyd Austin gjatë një konference për shtyp në Pentagon së bashku me Ministren e Mbrojtjes Kombëtare kanadeze Anita Anand, duke folur për nevojën e mbërritjes së tyre në Kiev sa më shpejt të jetë e mundur.


Lajmi kryesor:

Raketat godasin Kievin gjatë takimit të Zelenskyt me Guterres: Sulm për të poshtëruar OKB-në! Sekretari: Jam i tronditur


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë