Kandidati i Metës e Berishës për Himarën akuza deputetit të PS-së: Po bën fushatë me legalizimet

Kandidati i Metës e Berishës për Himarën akuza deputetit të PS-së: Po bën fushatë me legalizimet

Kandidati për bashkinë Himarë, Fredi Beleri ka hedhur akuza të drejtim të deputetit të PS-së Vullnet Sinaj, për të cilin thonë se po shfrytëzon pushtetin për të përfituar vota.

Sipas Belerit kryesia e fshatit Kudhës ka vendosur në qendër të fshatit njoftimin se kush do që të legalizoi pronat të paraqitet tek zyra e deputetit Vullnet Sinaj çdo të hënë dhe të martë në Himarë. 

Për Belerin kjo gjë përbën shkelje flagrante të ligjit dhe këtë e kanë raportuar edhe tek vëzhguesit e Osbe por edhe në organet ligjzbatuese

Beleri thotë se raste të tilla ku qytetarët joshen për t’ju marr votën në Himarë janë të shpeshta. Sipas tij duhet të merren masa që këtij fenomeni t’i jepet fund pasi ndikon në rezultatin e zgjedhor. Beleri ka edhe një mesazh për qytetarët, për mos tu trembur nga asnjë lloji presioni dhe mos të bien pre e atyre që thjesht kërkojnë votën dhe më pas i harrojnë por me votën e tyre ti ndëshkojnë


Lajmi kryesor:

Zgjedhjet vendore, kandidatët për kryebashkiakë kërkojnë votën dhe bëjnë premtime! Sako me banorët e Sukthit: Vijojmë investimet në infrastrukturë


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A

Igli Tare kërkon rikthimin në punë: Kjo është blerja më e 'goditur' deri tani në Serie A