Kandidati i PD, Luan Hoti bën gafën e radhës: Na mbytën plehrat! Durrësi në verë vizitohet nga 400-500 turistë (VIDEO)

Kandidati i Partisë Demokratike për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit në Durrës, Luan Hoti, ka bërë lapsusin e radhës. Gjatë takimit me demokratët e qytetit bregdetar, Hoti tha se Durrësi gjatë verës është vizituar nga 400 deri në 500 turistë, shifra të cilat s'janë fare korrekte.

“Çfarë ndodhi gjatë verës së vitit të kaluar. U mbytem nga plehrat, në një qytet që gjatë verës i vinë 400-500 turistë.”-tha Luan Hoti.

Gafat me shifrat duket se po ndjekin njereëzit e Bashës, i cili jo pak herë ka bërë të tilla lapsuse në llogaritje.

Ndërsa pak ditë më parë, në një takim tjetër në kuadër të fushatës elektorale, Luan Hoti u bë lëmsh dhe s'po dinte çfarë fliste.

“Besoj nuk do e kem problem sepse babai, bashkëshorti i nuses time, babai i fëmijëve, babai i tyre është i orientuar në një fushatë pozitiviste. Nuk mendoj që edhe kundërshtarët e tjerë do të merren me probleme familjare”, tha Hoti.

 19 shkurt u hap zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e pjesshme. Në 6 Mars do të zgjidhen kryebashkiakët e Shkodrës, Durrësit, Rrogozhinës, Lushnjes, Vorës dhe Dibrës, teksa tashmë kandidaturat janë bërë publike nga kryetarët e partive.

/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 22/02/2022 21:06

  Hajt dru me pre!

  Përgjigju
 • Lida: 22/02/2022 19:13

  Si ka mundesi qe ky pretendon per kryetar bashkie?Luani,cope idioti,injorant klasik.Tmerr me e mendu jo me e vendos per kandidat.Po Lul caraci si e ka vendos?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës

Akademia e Shkencave risjell për herë të dytë në Shqipëri një nga konferencat më mëdha të shkencës