Kandidati i PD për Tiranën Belind Këlliçi takon qytetarët: Taksat janë të larta, nuk ka parqe, parking dhe hapësirat publike janë të zëna

Kandidati i PD për Tiranën Belind Këlliçi takon qytetarët: Taksat janë të larta, nuk ka parqe, parking dhe hapësirat publike janë të zëna

Belind Këlliçi, Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës,

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, në vijim të takimeve me banorët e kryqytetit, u ndal në Njësisë 10, në rrugët “Myslym Shyri“, “Ibrahim Rrugova“ dhe “Rr. Kavajës“  dhe ka dëgjuar shqetësimet e tyre. Sipas diskutimeve të tij me banorët, taksat e larta ishin shqetësimi kryesor i bizneseve në këtë zonë.

“Mbledhja e këshillit bashkiak duhet të jetë dhe ulje taksash“, tha një tregtar.

Ndërsa përsa i përket zënies së hapësirës publike, qytetarët janë të shqetësuar pasi rrugët dhe dyert e bizneseve janë të zëna nga skela ndërtimi.  Sipas tyre, varfëria shihet kudo në kryeqytet, edhe në një nga zonat më të lakmuara të Tiranës, ku bizneset e vogla hasin të njëjtat vështirësi si në vendet periferike apo rurale. Këtë e dëshmoi një prej tregtarëve, i cili i pyetur nga kandidati i PD për Tiranën Këlliçi, tha se ka tentuar ta mbyllë disa herë aktiviteti e tij për shkak të borxheve të banorëve.  Mungesa e hapësirave publike dhe në veçanti parkimi ishte një nga shqetësimet e vazhdueshme që banorët e zonës i shprehën kandidatit Belind Këlliçi.

“Na duhen parqe për fëmijët sepse shkojmë përditë nga liqeni duke kërkuar parking“, tha një qytetar.

“Nga ana tjetër e shef atë tjetrin në televizor: Po bëj parqe, po bëj lojra“, ironizoi një tjetër banor.

Me anë të takimeve të përditshme dhe bisedave në terren, kandidati i PD për Tiranën Belind Këlliçi po zhvillon një tur  dëgjimi në kryeqytet me qëllim që kërkesat specifike t’i dëgjojë nga vetë qytetarët.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • andy: 27/01/2023 02:55

    e vertete eshte,,taksat jane shume te larta ne shqiperi,,tvsh eshte 20 %,,kur ne itali,,luksemburg,,austri,,,irlande apo ne ndonje shtet tjeter tvsh per produktet ushqimore eshte 4-5%....turp...po ku shkojne keto taksa...asnje nuk e di,,,,akoma jemi pa uje ne tirane ,,,vidhen nga alda kloset...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Vlora e SHISH dhe Hajredin Pasha, kauzat e një opozite Tik-Toku

Vlora e SHISH dhe Hajredin Pasha, kauzat e një opozite Tik-Toku