Kaos e zjarr në Kuvend, pasqyrim në mediat ndërkombëtare! 'Corriere’, ‘CNN’ e ‘TRT’ shkruajnë për kaosin e opozitës

Kaos e zjarr në Kuvend, pasqyrim në mediat ndërkombëtare! 'Corriere’, ‘CNN’ e ‘TRT’ shkruajnë për kaosin e opozitës

Kaosi i shkaktuar nga opozita në ditën kur do të diskutohen projektbuxheti 2024, ka gjetur pasqyrim të gjerë në mediat ndërkombëtare.

“Corriere della Sera” shkruan se parlamentin shqiptar e ka përfshirë kaosi, pasi opozita ndezi tymuese e më pas zjarr në kuvend.

“Qëllimi i opozitës është të krijojë komisione parlamentare hetimore për të hetuar rastet e dyshuara të korrupsionit që mund të përfshijnë zyrtarë të lartë të degës ekzekutive, shkruan kjo media duke cituar “La presse”.

Mediat greke e kanë pasqyruar gjithashtu kaosin në Kuvend, duke shkruar se para tymit e zjarrit, personeli i sigurisë u vendos para ulëses së kryeministrit Edi Rama për ta mbrojtur nga incidentet.

Media turke TRT publikoi pamje nga seanca e tensionuar, duke përfshirë paralajmërimin e Sali Berishës se nuk do të ketë kthim mbrapa deri në rikthimin sipas tij të parlamentarizmit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Krimi në Shkup/ 14 vjeçarja dhe 74 vjeçari s'njiheshin me njëri tjetrin! Dëshmia tronditëse e vajzës së berberit: 'Babain tim e kanë gjetur të varrosur

Krimi në Shkup/ 14 vjeçarja dhe 74 vjeçari s'njiheshin me njëri tjetrin! Dëshmia tronditëse e vajzës së berberit: 'Babain tim e kanë gjetur të varrosur