Kapet me 6 kg kokainë dhe 20 mijë euro në makinë, arrestohet trafikanti shqiptar i drogës në Itali

Kapet me 6 kg kokainë dhe 20 mijë euro në makinë, arrestohet trafikanti shqiptar i drogës në Itali

Një trafikant shqiptar është arrestuar në Itali në Le Budrie në Bolonja, pasi është kapur me kokainë në makinë.

Mediat italiane raportojnë se 36-vjeçarit shqiptar, banues në komunën Reggio Emilia, në bagazhin e makinës, brenda një çante shpine, iu gjet gati 6 kilogramë kokainë dhe rreth 30 gramë mariuanë si dhe një armë.

Po ashtu brenda çantës iu gjetën edhe 20 mijë euro borxh. Së bashku me të u arrestua edhe një 46-vjeçar tjetër shqiptar, dhe ky me precedent në trafikun e drogës.

Gjatë kontrollit më pas brenda shtëpisë së tyre, policia italiane gjeti mbi 2 kilogramë e gjysmë hashash dhe një shumë prej rreth 10 mijë eurosh cash. Paratë u gjetën brenda një sirtari të komodinës së dhomës së gjumit. 

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas