Kapet në Holandë mbi 1 ton kokainë e fshehur mes peshkut, arrestohen disa shqiptarë

Peshku ku ishte fshehur kokaina në Holandë

HOLANDE-Mbi 1 ton kokainë është sekuestruar në Roterdam nga policia, ndërsa janë arrestuar gjashtë persona të moshës nga 28-48 –vjeç, mes tyre edhe shqiptarë. Droga me vlerë 22 milionë euro mësohet se kishte ardhur nga Ekuadori, ndërsa ishte fshehur në një enë frigoriferike me peshk.

Kokaina është sekuestruar në datë 6 korrik. Policia kishte rënë në gjurmët e trafikantëve dhe në momentin që ngarkesa u shkarkua në Roterdam e bastisi, ndërsa nga kontrolli zbuloi kokainën. Në vitin e fundit në Holandë janë arrestuar disa shqiptarë pjesë e bandave në Roterdam dhe qytete të tjera për trafik kokaine nga Amerika Latine.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i dy vëllezërve në Krujë/Identifikohet autori! Kontrolle me dron për kapjen e tij...gjendet makina e braktisur