Kapja e 400 kg kokainë në kamionin me pula në Kosovë, mes të arrestuarve edhe biznesmeni i Kompanisë 'Mc Food' që e ka në bashkëpronësi me shqiptarin

Gazetari i Report Tv Arsen Rusta ka siguruar emrat e 3 të arrestuarve nga 7 që janë gjithsej për trafikun e 400 g kokainë që u kap në kamionin me pula në Lipjan të Kosovës. Izet Sheqiri, Enver Belegu dhe Bajram Maliqi janë tre të arrestuarit në Kosovë. Izet Sheqiri është ortaku i shtetasit shqiptar Bledar Habili, të cilët kanë në pronësi kompaninë MC FOOD me seli në Kavajë dhe në Kosovë, kompani e krijuar 7 muaj para se të kapej droga.


Lajmi kryesor:

FOTO-VIDEO/ Kapen në Kosovë 400 kg kokainë të fshehura në kamionin me pula me vlerë 20 mln euro, 7 të arrestuar! Droga u nis nga Brazili e kaloi në Portin e Durrësit, sinjalin e dha DEA


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është rimëkëmbur ekonomia juaj familjare pas vështirësive të hasura gjatë pandemisë?×

Lajmi i fundit

John

Themelohet në Akademinë e Shkencave të Shqipërisë Instituti Kombëtar i Fizikës