Karta e kameras së helikopterit të
FA, në Gjermani për ekzaminim

Karta e kameras së helikopterit të<br />FA, në Gjermani për ekzaminim
Karta e kameras së sigurisë e helikopterit të FA që u rrëzua në Shkodër ka mbërritur me postë diplomatike në Gjermani për ekzaminim. Ekzaminimi i kamerës së sigurisë do të bëhet nga kompania 'BFU' në Gjermani

Ne ditet kur ndodhi aksidenti Report TV siguroi foton e kameras regjistruese të Helikopterit të ushtrisë EC 145

Helikopteri u rrëzua më 6 prill të këtij viti në liqenin e Shkodrës. Dy pilotët, kapiten Floran Deliaj dhe toger Donald Hoxha vdiqën gjatë përplasjes ndërkohë që mbeti i plagosur ushtari Gerald Baramuça.

karta memories helikopteri


Redaksia online
(s/shqiptarja.com)
 

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Dodik bën thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë

Dodik bën thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë