KAS rrëzon kërkesën e ‘Bashkë Fitojmë’ për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet në bashkinë e Kamzës

KAS rrëzon kërkesën e ‘Bashkë Fitojmë’ për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet në bashkinë e Kamzës

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ për shpalljen e pavlefshme të zgjedhjeve në Kamëz pas rinumërimit elektronik të 3 qendrave të votimit në seancat e shkuara ku rezultati nuk ndryshoi.

Gjithashtu u rrëzuan edhe kërkesat e tjera ku ankimuesit e Bashkë Fitojmë kërkonin ekspertë të huaj për shqyrtimin e funksionimit të pajisjeve elektronike nga ekspertë të huaj, krahasimi i rezultatit elektronik me atë fizik si dhe hapja e kamerave të sigurisë.

Ditën e djeshme KAS rrëzoi kërkesën e BF për shpalljen e pavlefshme të procesit të votimit në burgun e Rrogozhinës që sipas tyre i ka dhënë fitoren kandidatit të PS, Edison Memolla. ndërsa pas rinumërimit të kutive për bashkinë e Ballshit, u shpall fitues kandidati i PS, duke thelluar edhe më shumë diferencën e rezultatit krahasuar me atë të pas zgjedhjeve të 14 majit të shpallur nga KQZ. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Tre vatra të reja zjarri në Fier, njëra i afrohet një stalle

Tre vatra të reja zjarri në Fier, njëra i afrohet një stalle