Rinumërohen 5 kuti për këshilltarë bashkiakë në Pukë, 64 vota të llogaritura për PDIU i përkisnin PR-së! KAS rrëzon kërkesën për 15 kuti të tjera

Pesë kuti të fletëve të votimit për këshillin bashkiak në Bashkinë e Pukës janë numëruar gjatë ditës së sotme në seancën e Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve. Vendimi u mor nga KAS pas ankimimit të Aleancës Demokristiane me pretendimin se kishte pasur problematikë në ambientet e KZAZ-së gjatë numërimit dhe një keqraportim të procesverbalit. 

Në njërën prej 5 kutive të numëruara rezultoi se 64 vota të cilat ishin përllogaritur për Partinë Drejtësi Integrim dhe Unitet në fakt ishin të Partisë Republikane. 

KAS vendosi që rezultati pas numërimit të 5 kutive të pasqyrohet në tabelën përmbledhëse ndërsa hodhi poshtë kërkesën e Aleancës Demokristiane për rinumërimin e 15 kutive të tjera të votimit për këshillin bashkiak me argumentin se përfaqësuesi ligjor i kësaj partie nuk kishte sjellë provat e nevojshme pavarësisht dyshimeve.  

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:50
Rinumërimi i 5 kutive të votimit për këshilltarë bashkiakë në Pukë, 64 vota që i përkisnin PR-së ishin përllogaritur në favor të PDIU-së

1684951727_komisioniiankimimevedhesanksioneve.JPG

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka rrëzuar kërkesën e Aleancës Demokristiane për hapjen e dhe rinumërimin e 15 kutive të tjera për këshillin bashkiak në Pukë.

Rezultatet e dala pas rinumërimit të 5 prej kutive për këshillin bashkiak në Pukë do pasqyrohen në tabelën përmbledhëse për rezultatin. Ndërsa në njërën prej 5 kutive të numëruara u konstatua që 64 prej votave të cilat ishin llogaritur për PDIU-së i përkisnin Partisë Republikane.

M.Q./S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

‘Mos është ndonjë montazh kjo’/ Goli i Nedim Bajramit, Françesko Totti i befasuar: Po bëni shaka

‘Mos është ndonjë montazh kjo’/ Goli i Nedim Bajramit, Françesko Totti i befasuar: Po bëni shaka