Kastriot Çaushi kujton kohët e dhimbshme: E kam përjetuar me vite të tëra (VIDEO)

Aktori i mirënjohur Kastriot Çaushi njëherazi pedagog në Universitetin e Arteve tha se ndryshimi që po ndodh në këtë godinë është historik për të lënë pas një epokë të dhimbshme e cila do të pasohet nga një projekt.

"Këto ambiente janë njësoj si para 40 vitesh. Kur vjen dimri studentët lidhen me shall dhe i bien pianos. kur erdhi para pak kohëve projekti për godinën qendrore, dukeshin të gjithë muret të hedhura në tokë. Ajo po ndërtohet dhe besoj se para vitit të ri do jetë gati. Pas kësaj është bërë një bisedë për sallën e madhe. Isha skeptik por u bë një marrëveshje dhe u gjetën financat dhe ne do kemi do një xhevahir. E kam përjetuar me vite të tëra me dhimbje dhe jam optimist se ndryshimi do të ndodhi. Kryeministri një ditë më ka dëgjuar një ditë për gjithçka dhe ndryshimi po ndodh me vullnetin e tij dhe drejtuesve të tjerë", tha Çaushi.


Lajmi kryesor:

Prezantohet projekti i Kampusit Universitar të Arteve/ Veliaj: Premtim i mbajtur për studentet (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?×

Lajmi i fundit

John

Lokalet e luksit rrezik për COVID, Braçe për Report TV: Politika jo deklarata që stimulojnë 'harbimin' e të rinjve! Tatimet ku janë për kontrolle?