KATAR 2022/ 10 minuta nga fundi uellsianët ‘djegin’ ëndrrën amerikane! Mbyllet 1-1 sfida dhe ekipet marrin nga një pikë (VIDEO e golave)

Ndeshja e fundit për sot ajo e vlefshme grupin B mes Uellsit dhe SHBA-ve është mbyllur 1-1 në stadiumin “Ahmand Bin Ali” në Katar.

Timothy Weah, i biri i Geroge Weah, i dha avantazhin Shteteve të Bashkuara kundër Uellsit në ndeshjen e parë të dy kombëtareve në grupin B. Në minutën e 38-të, një top i shkëlqyer i Pulisic, gjen të përgatitur ‘djalin e artë’ i cili nuk gabon dhe mposht Hennessey,

Shtetet e Bashkuara kryesuan sfidën stadiumin Ahmad Bin Ali në Ar-Rayyan deri në minutën e ’82, kur Zimmerman ndërhyhen keq ndaj Bale, ekspert dhe mendjemprehtë në mbrojtjen e topit dhe duke e lënë kundërshtarin e tij ta rrëzojë atë në vend. Penallti dhe vetë Garth Bale kujdes që ta ccojë në rrjete në 1-1.

Minutat e mbetura dhe 9 minutat shtesë nuk mjaftuan për të pasur një ndryshim rezultati dhe të dyja ekipet morën nga një pikë, duke u renditur kështu në vend të dytë dhe të tretë në grupin B, të cilin e kryeson Anglia me 3 pikë dhe e mbyll Irani me 1 pikë.

Lajmi në përditësim...

Ora 22:12
Regjistrohet barazimi i parë i Botërorit, SHBA dhe Uellsi e mbyllin 1-1 (VIDEO)

Barazimi i parë i kësaj Kupe Bote ishte ai i mbrëmjes së sotme mes Shteteve të Bashkuara dhe Uellsit. Në stadiumin Ahmad Bin Ali në Ar-Rayyan, avantazhi i amerikanëve nga Tim Weah në minutën e 36-të, iu përgjigj Gareth Bale në minutën e 82-të me një penallti.

Në renditjen e grupeve, dy kombëtaret fitojnë nga një pikë dhe janë pas Anglisë, kryesuese me 3 pikë, ndërsa Irani renditet prapa.

Ora 21:49
10 minuta nga fundit uellsianët ‘djegin’ ëndrrën amerikane! Barazon Garth Bejl (VIDEO)

Garet Bejl nuk gabon nga pika e bardhë e penalltisë dhe sfida mes SHBA dhe Uells është barazuar 1-1 në Katar.

Ora 20:56
SHBA-Uells, mbyllet pjesa e parë më avantazhin e amerikanëve 1-0 (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë e sfidës mes SHBA-vë dhe Uellsit në botërorin e Katarit.

Ueah ka shënuar gol për amerikanët pas një asisti të Pulisiç.

M.Q./KT/Shqiptarja.com

×

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, numërohen mbi 90 përqind të votave! Kandidatja e VMRO-së kryeson bindshëm, ku renditën shqiptarët