KATAR 2022/ Territori Kosovës me ngjyra serbe, kombëtarja ballkanase del huq me provokimin para Brazilit (VIDEO)

Serbia pësoi disfatën e parë në ndeshjen e parë të Botërorit, teksa përballë Brazilit nuk arriti të linte asnjë shenjë, duke u mposhtur 2-0. Gjithsesi atë që s’bëri në fushë e bëri në dhomat e zhveshjes. Futbollistët kishin vendosur një flamur me kufinjtë e Kosovës i ngjyrosur sipas ngjyrave të flamurit serb. Në të shkruhej ‘ne nuk dorëzohemi’, por gjithsesi nuk i shërbeu aspak Serbisë kundër Brazilit.

Megjithatë shqiponjës dykrenare serbët nuk i shpëtuan as në këtë ndeshje. Një tifoz arab që ishte në stadium, me shumë mundësi nga Katari, është filmuar teksa bën gjestin e shqiponjës me duar dhe thotë ‘Albania’. Sa për t’u kuajtur se në vijim në Katar do të luhet Serbi-Zvicër dhe referuar eksperiencës në Botërorin e 2018 priten zhvillime jo të mira për fqinjët e Kosovës.

 

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Sulmi i gjithi shqiptar, Besiktasi 'fiksohet' me Rey Manaj! Në lojë 15 milionë euro

Sulmi i gjithi shqiptar, Besiktasi 'fiksohet' me Rey Manaj! Në lojë 15 milionë euro