VIDEO/ Katastrofë mjedisore në Vlorë, tymi i shkaktuar nga zjarri në fushën e mbetjeve mbulon totalisht lagjet ‘Kushtrim’ dhe ’24 maji’

 

Zjarri në fushën e mbetjeve në Vlorë ka shkaktuar një katastrofë mjedisore. E gjithë zona e banuar përreth fushës së mbetjeve, është mbuluar nga tymi, duke shkaktuar një ndotje ajri shumë të madhe.

Mësohet se lagjia ‘Kushtrim’ dhe ’24 maji’ janë mbuluar plotësisht nga tymi i shkaktuar nga djegia e mbetjeve.  


Lajmi kryesor:

VIDEO e rëndë/ Në flakë fusha e mbetjeve në Vlorë, re të zeza tymi të rrezikshme për shëndetin mbulojnë totalisht lagjet ‘Kushtrim’ dhe ’24 maji’


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Varka e përmmbytur në liqenin e Zvicrës ku vdiqën 4 persona rrethohet nga ‘misteri’! Tre prej viktimave ishin ‘spiunë’ izraelitë dhe italianë

Varka e përmmbytur në liqenin e Zvicrës ku vdiqën 4 persona rrethohet nga ‘misteri’! Tre prej viktimave ishin ‘spiunë’ izraelitë dhe italianë