Katedralja e Shën Nikollit dhe Përmendorja e Skënderbeut ndriçohen me ngjyrat e Italisë

Vendvarrimi i Skënderbeut

Katedralja mesjetare e Shën Nikollit dhe përmendorja e vendvarrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut sonte është ndriçuar nga të gjitha anët me ngjyrat e flamurit shqiptar dhe atij italian në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon vendi fqinj, që është goditur rëndë nga Covid-19. Në total në Itali janë 13915 viktima, 18278 të shëruar dhe të infektuar 115242 qytetarë.

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!