Kategoria e Parë/ Bylisi fitore për kreun në Lushnjë, Korabi 'shembet' në Burrel! Fitojnë Apolonia dhe Vora

Kategoria e Parë/ Bylisi fitore për kreun në Lushnjë, Korabi 'shembet' në Burrel! Fitojnë Apolonia dhe Vora

Burreli 1-0 Korabi

Kategoria e Parë e futbollit në Shqipëri vijoi këtë të shtunë pesë nga gjashtë ndeshjet e javës së 19-të. Me fillim në orën 13:30 në pesë qytete të vendit skuadrat matën forcat mes tyre.

Në Fier, Apolonia fitoi 1-0 me Luzin e Vogël falë golit të Omerit. Në Lushnjë, djemtë e Maganit u mposhtën 0-2 nga Bylis, me mallakastriotët që janë në krye të klasifikimit. Dopieta e Aboubacar nderoi të besuarit e Bellait, që i bëjnë presin AF Elbasanit.

Tri pikë edhe për Besën, që në stadiumin e Luzit mposhti Tomorin. Vora fitoi 4-2 me Kastriotin, ndërsa Burreli mposhti Korabin 1-0 me golin e Kastratit.

Bylisi me 45 pikë prin klasifikimin, ndjekur nga AF Elbasani me 42 pikë. Verdheblutë luajnë nesër në 17:00 me Flamurtarin, teksa Bylis ka edhe një ndeshje më pak. Në fund të renditjes Besa, Kastrioti, Tomori dhe Luzi i Vogël.

Kategoria e Parë, raundi  19-të:

E shtunë 13:30

Besa 2-0 Tomori

Apolonia 1-0 Luzi i Vogël

Lushnja 0-2 Bylis

Vora 4-2 Kastrioti

Burreli 1-0 Korabi

E diel

17:00 AF Elbasani - Flamurtari

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi