Kategoria e Parë/ Flamurtari 'poker' Tomorit në Berat, Kastrioti tripletë Besës! Fiton Korabi, Bylis - AF Elbasani të hënën për titullin (Renditja)

Kategoria e Parë/ Flamurtari 'poker' Tomorit në Berat, Kastrioti tripletë Besës! Fiton Korabi, Bylis - AF Elbasani të hënën për titullin (Renditja)

Korabi feston suksesin

Kategoria e Parë e futbollit zhvilloi këtë të dielë katër ndeshjet e radhës. Në Berat, Flamurtari mposhti bindshëm 1-4 vendasit e Tomorit dhe sheh nga vendi i dytë paçka distancës me AF Elbasanin.

Në Fushë-Krujë, Kastrioti fitoi 3-1 me Besën dhe del nga zona e ftohtë, duke lënë kavajasit në pozitën e dhjetë. Ndërkohë që në Peshkopi Korabi fitoi minimalisht 1-0 me Lushnjën. Tri pikë edhe për Luzin që në shtëpi likuidoi 2-0 Burrelin dhe nuk mban më vendin e fundit.

Të hënën në 13:30 në "Adush Muça" të Ballshit luhet sfida e kreut mes Bylisit dhe AF Elbasanit.

Kategoria e Parë, java 22:

E shtunë

Vora 1-0 Apolonia

E dielë

Kastrioti 3-1 Besa

Korabi 1-0 Lushnja

Luzi 2-0 Burreli

Tomori 1-4 Flamurtari

E hënë 13:30

Bylis - AF Elbasani

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin