Kategoria e Parë/ Përcaktohet kalendari i fazës së tretë

Kategoria e Parë/ Përcaktohet kalendari i fazës së tretë

AF Elbasani - Korabi

Pas përfundimit të dy fazave të para të Kategorisë së Parë, është përcaktuar kalendari për fazën e tretë të kampionatit, nga java e 23-të e deri në javën e 33-të, sipas skemës së përcaktuar në rregulloren e veprimtarisë futbollistike.

Java e parë e fazës së tretë do të luhet e gjitha të dielën, më datën 3 mars. Pesë takime do të zhvillohen në orën 13:30, ndërsa sfida AF Elbasani-Luzi 2008 do të luhet në orën 17:00.

 

JAVA 23

Vora-Besa                                         03.03.2024     13:30

Bylis-Tomori                                     03.03.2024     13:30

Flamurtari-Burreli                           03.03.2024     13:30

Apolonia-Kastrioti                           03.03.2024     13:30

Korabi-Lushnja                                 03.03.2024     13:30

AF Elbasani-Luzi 2008                     03.03.2024     17:00

JAVA 24

Korabi-Tomori

Lushnja-Apolonia

Kastrioti-Flamurtari

Burreli-Vora

Besa-AF Elbasani

Luzi 2008-Bylis

JAVA 25

Bylis-Besa

AF Elbasani-Burreli

Vora-Kastrioti

Flamurtari-Lushnja

Apolonia-Korabi

Tomori-Luzi 2008

JAVA 26

Apolonia-Tomori

Korabi-Flamurtari

Lushnja-Vora

Kastrioti-AF Elbasani

Burreli-Bylis

Besa-Luzi 2008

JAVA 27

Bylis-Kastrioti

AF Elbasani-Lushnja

Vora-Korabi

Flamurtari-Apolonia

Luzi 2008-Burreli

Tomori-Besa

JAVA 28

Flamurtari-Tomori

Apolonia-Vora

Korabi-AF Elbasani

Lushnja-Bylis

Kastrioti-Luzi 2008

Burreli-Besa

JAVA 29

Bylis-Korabi

AF Elbasani-Apolonia

Vora-Flamurtari

Besa-Kastrioti

Luzi 2008-Lushnja

Tomori-Burreli

JAVA 30

Vora-Tomori

Flamurtari-AF Elbasani

Apolonia-Bylis

Korabi-Luzi 2008

Lushnja-Besa

Kastrioti-Burreli

JAVA 31

Bylis-Flamurtari

AF Elbasani-Vora

Burreli-Lushnja

Besa-Korabi

Luzi 2008-Apolonia

Tomori-Kastrioti

JAVA 32

AF Elbasani-Tomori

Vora-Bylis

Flamurtari-Luzi 2008

Apolonia-Besa

Lushnja-Kastrioti

Korabi-Burreli

JAVA 33

Kastrioti-Korabi

Tomori-Lushnja

Bylis-AF Elbasani

Besa-Flamurtari

Burreli-Apolonia

Luzi 2008-Vora

Pas përfundimit të 3 fazave, skuadrat e renditura në vendin e parë dhe të dytë ngjiten automatikisht në kategorinë “Superiore”. Skuadrat e renditura në vendin e tretë, katërt, pestë dhe të gjashtë do të luajnë ndeshje play-off për të përcaktuar ekipin që do të zhvillojë ndeshje me vendin e tetë të Superiores sipas skemës së mëposhtme:

3-6

4-5

Ndeshjet do të zhvillohen me një takim në stadiumin e skuadrës së renditur më mirë në klasifikimin e përgjithshëm. Në rast barazimi pas 90 minutave të lojës së rregullt, skuadra e renditur më mirë në klasifikim kualifikohet për në ndeshjen finale.

Pas 3 fazave skuadrat e renditura në vendin e 11-tё dhe 12-tё zbresin në Kategorinë e Dytë.

Skuadrat e renditura në vendin e 9-të dhe 10-të do të luajnë ndeshje finale play-out me skuadrat fituese të play off të Kategorisë së Dytё Grupi A&B.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Diskriminimi pozitiv i Belerit e relativizon standardin evropian të drejtësisë në Shqipëri

Diskriminimi pozitiv i Belerit e relativizon standardin evropian të drejtësisë në Shqipëri