KED e re, goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese (EMRAT)

KED e re, goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese (EMRAT)

1638526624_Screenshot1.jpg

Marsida Xhaferllari dhe Elsa Toska zgjidhen përfaqësuesit e Gjykatës Kushtetuese në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Ndërsa anëtari zëvendës i Kushtetueses në KED është zgjedhur Altin Binaj.


Lajmi kryesor:

9 anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Sokol Binaj zgjidhet kryetari i ri! Emrat që përfaqësojnë 6 institucione të sistemit të drejtësisë (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin