KED e re, goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese (EMRAT)

KED e re, goglat zgjedhin 2 emrat përfaqësues të Gjykatës Kushtetuese (EMRAT)

1638526624_Screenshot1.jpg

Marsida Xhaferllari dhe Elsa Toska zgjidhen përfaqësuesit e Gjykatës Kushtetuese në Këshillin e Emërimeve në Drejtësi.

Ndërsa anëtari zëvendës i Kushtetueses në KED është zgjedhur Altin Binaj.


Lajmi kryesor:

9 anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, Sokol Binaj zgjidhet kryetari i ri! Emrat që përfaqësojnë 6 institucione të sistemit të drejtësisë (VIDEO)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-0 Francë

DIREKT, Euro 2024/ 'Gjelat' për të treguar forcën, Austri 0-0 Francë