Keidi Bare drejt largimit nga Espanyol, mesfushori qëndron sërish në Spanjë

Keidi Bare drejt largimit nga Espanyol, mesfushori qëndron sërish në Spanjë

Keidi Bare

Keidi Bare nuk po kalon një sezon të shkëlqyer me Espanyol në La Liga të Spanjës. Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit vuan prej shumë javësh një dëmtim të rëndë në ligametet e gjurit, teksa thuajse ka mbyllur sezonin.

"Elgoldigital" në Spanjë bën me dije se Levante ka interes për Baren, me 25-vjeçarin që nuk dihet me siguri se kur do kthehet në fushë. Me kontratë deri në verën e 2024, Bare ishte ndër lojtarët titullar të Espanyol, me katalanasit që u ngjitën edhe në La Liga.

Tanimë një pistë e re për fierakun Bare, me çmimin e tij në treg që është 3.5 milionë euro. I dalë nga moshat e Apolonisë, Bare u rrit te të rinjtë e Atletico Madrid, teksa luajti edhe me ekipin e parë të madrilenëve. Pas aventurës me Malangueno në huazim, Bare kaloi te Malaga dhe prej 2020 është pjesë e Espanyol.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli