Kejt Hitaj fiton festivalin ‘Mikrofoni i Artë Vaçe Zela’! Koncerti u bë për kauzën e ndihmës së fëmijëve në nevojë    

14-vjeçarja nga Vlora, Kejt Hitaj u shpall fituese e edicionit të dytë të festivalit lokal “Mikrofoni i Artë Vaçe Zela”.

Në këtë festival që u mbaj në Qendrën Kulturore të Lushnjës morën pjesë 14 fëmijë nga Shqipëria Kosova, Mali i Zi, të moshës 6 deri në 14 vjeç.

Kryetari i jurisë Zhani Ciko tha se zërat e rinj po mbajnë gjallë traditën.

“Ky festival bëhet për emër të madh siç është Vaçe Zela. E dyta bëhet për kauzën e ndihmës së fëmijëve në nevojë. Po kështu nxjerr dhe zëra të rinj, talente të reja”, tha Ciko.

Ky është viti i dytë i festivalit lokal që zhvillohet në vendlindjen e artistes së madhe Vaçe Zela me organizatorë Elteva Rrapa dhe Adriatik Gega, kryetar i Shoqatës së Grupeve Vulnerabël.

M.T/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Incidentet nga tifozët në ndeshjen Kroaci-Shqipëri, UEFA gjobit FSHF-në me 47 500 euro

Euro 2024/ Incidentet nga tifozët në ndeshjen Kroaci-Shqipëri, UEFA gjobit FSHF-në me 47 500 euro