Këlliçi me banorët në zonën e 'Komunës së Parisit': Do promovojmë njerëzit e punës, jo llafeve! Ne bëjmë takime me qytetarët, kryebashkiaku me administratën

Këlliçi me banorët në zonën e 'Komunës së Parisit': Do promovojmë njerëzit e punës, jo llafeve! Ne bëjmë takime me qytetarët, kryebashkiaku me administratën

Belind Këlliçi

Kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi zhvilloi takime me banorët në zonën e ‘Komunës së Parisit’ në njësinë 5 në Tiranë. Hapësirat e gjelbërta të munguara, papunësia, apo dhe mungesa e investimeve në infrastrukturë ishin temat e bisedave që Këlliçi ndau me banorët e kësaj zone.

Përgjatë ecjes së tij Këlliçi zhvilloi takime dhe me operatorë të  biznesit e vogël, i cili vuan sot mungesën e vëmendjes nga bashkia dhe mbifaturimin e taksave, ku temë e diskutimit ishte ikja e të rinjve dhe nevoja për ndryshimin e këtij realiteti pas 14 majit.

Në përfundim të takimeve Këllicci theksoi në postim në facebook: “Në Tiranë po zhvillohen paralelisht dy fushata, ekipi ynë në terren me qytetarët ndërsa kryebashkiaku në takime me administratën.  Tirana duhet të shembulli i parë i suksesit, lidere e ndryshimit për të gjithë vendit. Këtë do e realizojmë duke promovuar njerëzit e punës, jo të llafeve.  Qytetarët kanë nevojë për një kryebashkiak që promovon Tiranën, jo veten”.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Haha: 09/03/2023 19:13

  Krrici i Sali bajges po na can trapin.Shko e bej cicin:

  Përgjigju
 • gomari: 09/03/2023 13:40

  O KRRIC do fitoshe kete timin...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Ksamil/ Motori përplaset me makinën, video nga momenti i aksidentit

Ksamil/ Motori përplaset me makinën, video nga momenti i aksidentit