Këlliçi ndryshe nga PD-ja: Nuk e them dot që ato të dhëna janë marrë nga e-Albania

Pasi PD ka akuzuar AKSHI-n se i ka dhënë të dhënat e qytetarëve, Partisë Socialiste, kandidati i PD për deputet, Belind Këlliçi ka qenë i një tjetër mendimi. Ai ka qenë i qartë kur ka mohuar deklaratat e Partisë Demokratike, e cila pretendon se të dhënat që kanë dalë në media janë marrë nga e-albania. Mirëpo Këlliçi, megjithëse pjesë e kësaj partie, thotë se nuk mund ta thotë këtë me siguri.

 “Nuk di t’jua them unë sot a vijnë të dhënat nga e-Albania; nuk e di, nuk mund ta marr përsipër këtë përgjegjësi”, tha Këlliçi mes të tjerave.


Lajmi kryesor:

''Database''/ Koordinatori i IT në PD pranon publikisht: Numri ID përdoret kudo, nuk aludoj dot që të dhënat janë marrë nga e- Albania


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?×

Lajmi i fundit

John

Dita e 5-të e konfliktit, Izraeli intensifikon sulmet në Gaza! Të paktën 124 viktima dhe mbi 600 plagosur nga përplasjet mes izraelitëve dhe palestinezëve!