Këmbente para pa licencë, arrestohet kambisti 56-vjeç në Fier! I sekuestrohen eurot

Këmbente para pa licencë, arrestohet kambisti 56-vjeç në Fier! I sekuestrohen eurot

Eurot e sekuestruara

FIER- 53-vjeçari Riza Idrizi është vënë në prangat e plicsë ditën e sotme pasi këmbente para pa licencë.

Idrzi u kap nga shërbimet e Policisë, në rrugë, në lagjen "Apollonia", duke ushtruar veprimtarinë si kambist, pa licencën përkatëse.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan shuma parash, të valutave të ndryshme, të cilat shtetasi R. I. i kishte përfituar nga ky aktivitet i kundërligjshëm.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?